Poniżej kilka ciekawych artykułów dotyczących pozycjonowania i optymalizacji, które niedawno pojawiły się w sieci: Optymalizacja strony: CSS i JS – Sphyo podchodzi w tym artykule do optymalizacji trochę w inny sposób niż zazwyczaj – bierze się za JS i CSS.

Przypomina mi się, jak jeszcze kilka lat temu, ze względu na ograniczoną wielkość kodu strony, którą mógł zczytywać robot sieciowy, optymalizacja tych elementów była jedną z podstawowych czynności Powody spadku ruchu z wyszukiwarek (inne niż filtr/ban) – Marta w artykule opisuje jak nie pomylić błędów na stronie z filtrem/banem.

Czyli co może spowodować spadek pozycji w wynikach wyszukiwania .

Nowy Dziennik.

pl nie zniszczy konkurencji – Opinia Bartka Kołodziejczyka z Bluerank o błędach popełnionych przy nowej wersji Dziennik.

pl.

Wnioski oczywiste, jednak można się dzięki temu upewnić również w swoich tprzemyśleniach Uzupełnienie (07 lipca) Dziś pojawiły się 2 ciekawe wątki: Zwiększamy szybkość indeksacji serwisu – O szybkości indeksacji serwisu, jak przyśpieszyć indeksowanie strony przez Google Jak zdobyć linki dobrej jakości – Wypowiedź Google, jak zdobywać linki do serwisów 😉 Jak dla mnie z deka nierealne ;).