Życzliwość i sentymenty w SEO odeszły w niepamięć. W dzisiejszym świecie nikt nie zwraca uwagi na etyczne, niepisane zasady, które przecież kiedyś w SEO obowiązywały. Może się zdarzyć, że ktoś w przypływie złości spowodowanym brakiem umiejętności i skuteczności w SEO, postanowi pomóc nam w opuszczeniu top10. Prosto mówiąc, pójdzie po trupach do celu, usuwając swoich konkurentów z pierwszej dziesiątki, aby samemu zająć tam miejsce. Można to zrobić na parę sposobów, aczkolwiek najbardziej popularnym jest chyba blast z SWL. Przy bardzo dużej ilości punktów przyłożonych naraz, można się spodziewać spadku pozycji. Google twierdzi, że osoby trzecie nie mogą nam zaszkodzić, linkując naszą stronę, jednak praktyka pokazuje coś innego. W wielu przypadkach, strategia blastu może okazać się skuteczna. Jeżeli mamy stronę, na której nam zależy i dla której SWL nie będzie nigdy używany, jest sposób aby uniknąć życzliwego blasta.

W jaki sposób, zawczasu zabezpieczyć się przed takim atakiem? Chyba jedynym i najbardziej skutecznym sposobem jest zablokowanie możliwości linkowania naszej domeny w najpopularniejszych SWL-ach. Można to bez problemu zrobić, w niektórych systemach automatycznie, w innych nie obędzie się bez pisania e-maila do administracji. Gotlink.pl – tutaj sprawa jest banalna. Po zalogowaniu na konto przechodzimy do zakładki linki, a dalej do antylinker. Dodajemy nasza witrynę do bezpiecznej listy. Teraz pozostaje tylko wgranie na serwer specjalnego pliku weryfikacyjnego i gotowe. Nikt nie ma możliwości linkowania naszej strony z Gotlinka. Vseo – wygląda podobnie jak Gotlink, niestety nie mamy tutaj do dyspozycji narzędzia jakim jest antylinker.

www.hedinmortensen.com

Jedynym wyjściem jest napisanie wiadomości do administracji z uprzejmą prośbą o zablokowanie możliwości linków naszej witryny w Vseo. E-weblink – do głównego katalogu naszej witryny wgrywamy plik weblink.txt i wklejamy w nim adres e-mail z którego będziemy pisać prośbę o zablokowanie witryny. Po tym zabiegu wystosowujemy uprzejmą prośbę w postaci wiadomości e-mail skierowana do administratora i dodajemy w niej link do przygotowanego wcześniej pliku. Linkme – możliwe jest zablokowanie linkowania w systemie każdej domeny. W tym celu należy w jej obrębie umieścić plik weryfikacyjny lm.txt i następnie w treści zawrzeć informację o prośbie zablokowania tej domeny w LinkMe. Ostatnim krokiem jest napisanie maila adres mard@linkme.pl i poprosić o blokadę możliwości promowania strony podając adresy domeny.