Kolejne nowości od Ahrefs.com

Styczeń 31st, 2013Napisane przez: Filip

Ahrefs.com, jedno z najbardziej znanych i rozbudowanych narzędzi do analizy witryn internetowych, nie zwalnia tempa i cały czas się rozwija. Jakiś czas temu znacząco rozbudowana została infrastruktura serwisu, co pozwoliło na zwiększenie ilości indeksowanych adresów URL. Dodatkowo wprowadzony został także zlokalizowany, polski interfejs użytkownika. Widać jednak, że Ahrefs.com wcale nie zamierza spocząć na laurach.

Operator site i jego zaawansowane zastosowania

Styczeń 31st, 2013Napisane przez: Filip

Większość osób pracujących w branży SEO zapewne zna i często wykorzystuje operator site:. Jednakże, na pewno nie każdy jest świadomy w jak wielu różnych kombinacjach może on występować. Artykuł ten prezentuje krótkie zestawienie możliwości jakie daje nam operator site:

Pierwsza aktualizacja Pandy w tym roku

Styczeń 23rd, 2013Napisane przez: Filip

Wczoraj, 22 stycznia miała miejsce pierwsza w tym roku aktualizacja algorytmu Panda. Informacja została zamieszczona na oficjalnym Twitterze Google. Z informacji tej wynika, że wprowadzoną zmianą dotkniętych zostało 1.2% angielskich zapytań.

Nowa wersja The Wayback Machine

Styczeń 15th, 2013Napisane przez: Filip

The Wayback Machine, jedno z najbardziej znanych narzędzi do analizy historii danej witryny w Internecie osiągnęło ostatnio kolejny etap rozwoju. W swoim oficjalnym poście na blogu Internet Archive, Brewster Kahle, założyciel serwisu ogłosił, że The Wayback Machine umożliwia teraz dostęp do bazy zawierające archiwalne wersje ponad 240 miliardów adresów URL.

6 reguł .htaccess przydatnych każdemu pozycjonerowi

Grudzień 28th, 2012Napisane przez: Filip

W pracy pozycjonera bardzo często zachodzi konieczność modyfikacji pliku .htaccess odpowiadającego za konfigurację serwera. Plik ten daje nam bardzo duże możliwości i pozwala wyeliminować często spotykane problemy, związane na przykład z duplikacją treści. W tym artykule opiszę kilka przydatnych reguł .htaccess, które są szeroko wykorzystywane w SEO.

Google oficjalnie potwierdza kolejny update Pandy

Grudzień 27th, 2012Napisane przez: Filip

21 grudnia dało się zauważyć kolejne duże przetasowanie w SERPach. Pierwsze oznaki zmian opisywane były na forach i portalach branżowych jeszcze przed tą datą, jednak Google nie przyznało się wtedy do jakichkolwiek zmian. Dopiero później Google potwierdziło oficjalnie,  że było to wprowadzenie kolejnej, 23 już aktualizacji Panda.

Rozwój branży SEO na przestrzeni ostatniego roku i prognozy na 2013 rok

Grudzień 17th, 2012Napisane przez: Filip

Ostatnio pojawiła się w Internecie bardzo ciekawa infografika przygotowana przez Mavenlink, dotycząca tego jak zmieniła się branża SEO na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy. Infografika zawiera również garść przewidywań na nadchodzący 2013 rok. Z zaprezentowanych danych wywnioskować możemy, że branża SEO przeżywa dynamiczny rozwój a według prognoz, znaczenie pozycjonowania w nadchodzącym roku ma jeszcze wzrosnąć.

Błędy 404 bez większego wpływu na pozycje

Grudzień 6th, 2012Napisane przez: Filip

Niedawno na oficjalnej grupie dyskusyjnej Google dla webmasterów pojawiło się interesujące pytanie, dotyczące dużej liczby podstron w obrębie witryny, zwracających nagłówek 404. Dokładniej, pytanie dotyczyło wpływu tego typu podstron na pozycję witryny w SERPach: I wish to ask if a website has several thousand internal URLs that are broken (point to non-existent page on the […]

Garść dobrych praktyk, o których należy pamiętać podczas pozycjonowania

Październik 30th, 2012Napisane przez: Filip

Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy w branży SEO wiele się zmieniło. Wprowadzone aktualizacje algorytmu sporo namieszały w wynikach wyszukiwania nie tylko na naszym lokalnym „podwórku”, ale również globalnie. Aby nie pozostać w tyle, musimy zmodyfikować stare nawyki i schematy oraz zaadaptować się do nowej rzeczywistości. Zobacz na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas pozycjonowania.

Google wypuszcza narzędzie do zrzekania się linków przychodzących

Październik 19th, 2012Napisane przez: Filip

16 października światło dzienne ujrzało nowe, aczkolwiek długo oczekiwane narzędzie do zrzekania się linków przychodzących od Google. Narzędzie to w założeniu ma przydać się osobom, które otrzymały powiadomienie o nienaturalnych linkach prowadzących do ich witryny.