Ostatnie 2 tygodnie to dość ciężkie czasy dla wielu osób z branży. Zmiany w algorytmie, które mieliśmy okazję obserwować, odczuła spora liczba pozycjonerów. Co się stało? . Zmian mogliśmy już doświadczać od kilku tygodni.

Google testowo na 1-2 dni włączało nowy algorytm. Ludzie nie wiedząc, co się dzieje, pisali o błędach i bug’ach w Google. Niestety od około 10 dni te niezwykłe pozycje, których wszyscy się obawiali są już na wszystkich Data Center i co gorsza – Google potwierdziło te zmiany. Okazało się, że w całej tej zmianie chodziło o systemy wymiany linków i co by nie mówić – część z nich została skutecznie wycięta.

Semsacja to jednak nie miejsce na komentarze. Dlatego poniżej kilka odnośników: Dlaczego SWLe przekazujące PageRank mogą zaszkodzić pozycji Twojej witryny – Oficjalna wypowiedź Google na ten temat update serp – bardzo rozległy wątek na forum Google wprowadziło ciekawe zmiany w algorytmie – komentarza na cognitive-it.org Google bez wsparcia SEO – komentarz na fakty-mity-seo.info Wyjaśnienie ostatnich wahań w pozycjach – komentarz i dość szczegółowe wyjaśnienie na lexy.

com.pl Systemy wymiany linków, SWL – co z nimi teraz będzie? – komentarz Mariusza Gąsiewskiego Google – moje przemyślenia o ostatnich wydarzeniach – komentarz mkane.

www.efs.net.pl